Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szermierka

Szermierka to dyscyplina pełna uroku i zalet. To sport polegający nie tylko na romantycznej tradycji jej poprzednich dziejów, ale również na wielkiej wartości kształtującej i wychowawczej.

 

Zawodnicy trenujący szermierkę rozwijają wiele grup mięśniowych i podnoszą sprawność czynnościowo-ruchową organizmu. Kształtują szybkość, zwinność, gibkość, trafność reakcji, spostrzegawczość, orientację przestrzenno-ruchową, a także koordynację.

 

Dzięki ćwiczeniom treningowym szpadziści i szpadzistki kształtują i doskonalą zdolności, nawyki i umiejętności tj.: koncentrację oraz skupienie i podzielność uwagi, które są potrzebne w walce szermierczej, a także przydatne w życiu oraz nauce.

 

Szermierka wpływa również dodatnio na rozwój prospołeczny uczniów, wyrabia umiejętność pracy w zespole, uczy szacunku do przeciwnika i przestrzegania zasad fair-play. Wpływa również pozytywnie na kształtowanie charakteru młodych ludzi, uczy systematyczności, samodyscypliny oraz umiejętności radzenia sobie trudnych sytuacjach.

Data dodania: 2020-07-15 21:07:44
Ilość wyświetleń: 31

Sport w naszej szkole

Więcej informacji

Kalendarz

Szkoła dzisiaj

Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook