Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Oliwia srebrną medalistką Zimowych Mistrzostw Śląska. Chłopcy zdobywają brąz w sztafecie!

W dniach 14 i 15 grudnia na pływalni MOSiR w Radlinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Śląska 13-latków w pływaniu.

W zawodach wystartowało 147 zawodników reprezentujących 27 klubów z okręgu śląskiego. Barwy Klubu Sportowego „Górnik Radlin” reprezentowali uczniowie klasy 7a i 8a Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie.

W konkurencjach indywidualnych Oliwia Skaba dwukrotnie stawała na podium - na dystansie 100 i 200m stylem grzbietowym wywalczyła II miejsce, a na dystansie 50m st. motylkowym uplasowała się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Laura Bałoz, Karol Gworys, Tymoteusz Susik, Bartosz Wojciaczyk.

Dużą niespodziankę sprawili chłopcy w wyścigu sztafetowym 4 x 100m stylem zmiennym. Drużyna w składzie: Maciej Dymiński, Karol Gworys, Tymoteusz Susik, Bartosz Wojciaczyk wywalczyła  III miejsce.