Zapisy do klasy czwartej sportowej i siódmej dwujęzycznej przyjmowane będą w dniach od 18 do 29 marca 2024 r. Zapraszamy!
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Medale okraszone rekordem Śląska

W dniach 13-14 grudnia na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska rocznika 2008. Najlepiej z całej ekipy zaprezentował się Filip Polonius, który w czterech startach indywidualnych zdobył 4 medale (2 złote oraz 2 brązowe). Filip wygrał wyścigi na 100 oraz 200 m stylem grzbietowym, natomiast brązowe medale uzyskał na dystansach 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym. Cieszy podwójnie fakt, że zdobywając złoty medal na 100 m stylem grzbietowym ustanowił on rekord Śląska i od tego momentu wynosi on 1:02,18. Ponadto, Filip był również w składzie naszych sztafet, które zajęły dwukrotnie brązowe medale.

Składy medalowych sztafet były takie same, brali w nich udział:

Buryba Wiktor, Nowak Jacek, Rok Mikołaj oraz Filip Polonius

4x100 m stylem dowolnym oraz 4x100 m stylem zmiennym

Na wyróżnienia zasługują również występy, które pozwoliły uplasować się w pierwszej dziesiątce zawodników ze Śląska :