Zapisy do klasy czwartej sportowej i siódmej dwujęzycznej przyjmowane będą w dniach od 18 do 29 marca 2024 r. Zapraszamy!
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Drużynowe mistrzostwa młodzików

W dniach 18 i 19 marca na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich w pływaniu.

W zawodach wystartowało 319 zawodników reprezentujących 26 klubów z okręgu śląskiego i opolskiego. Barwy Klubu Sportowego „Górnik Radlin” reprezentowali uczniowie klas sportowych: 5a, 6a i 7a Sportowej Szkoły Podstawowej nr2 w Radlinie, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: 12 i 13 lat.

Każdy zawodnik miał prawo startu w czterech konkurencjach indywidualnych i dwóch sztafetach. Punkty dla drużyny zdobywało dwóch najlepszych zawodników z danego klubu w każdej konkurencji oraz dwie najlepsze sztafety. Suma zdobytych punktów decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej.

W kategorii 12 latków drużyna z 5a i 6a naszej szkoły zajęła 3 miejsce zdobywając 7783 pkt. Drużyna była najważniejsza, ale na szczególne wyróżnienie zapracowała Oliwia Skaba, która indywidualnie zdobyła najwięcej punktów (1542) i dwukrotnie stawała na podium w stylu grzbietowym /1 miejsce – 100m, 3 miejsce – 200m/, Laura Bałoz (1250), Julia Gaida (1060), Agnieszka Konieczny (854), Hanna Paszenda (776).

W kategorii 13 latków nasza drużyna zajęła również 3 miejsce zdobywając 10642 pkt. Największą liczbę punktów zdobył Filip Polonius (1375), który nie miał sobie równych w wyścigach na 100 i 200m stylem grzbietowym, a na dystansie 100m st. motylkowym oraz 200m stylem zmiennym zajął 3 miejsce. Punkty dla drużyny zdobywali również: Wiktor Buryba (1248), Zuzanna Bujak (1171), Daria Pytlik (1174), Dominika Sobik (1114), Jacek Nowak (1069), Mikołaj Rok (1039), Wiktoria Zimoń (1024), Aleksander Kempa (1020).

Bardzo emocjonujące były wyścigi sztafet mieszanych 4 x 50m stylem zmiennym, w których zespół z Radlina w kategorii 13 lat zdobył 2 miejsce. Natomiast w sztafetach 4 x 50m st. dowolnym zarówno 12 jak i 13 latkowie wywalczyli 4 lokatę.

Wysokie, trzecie miejsca drużynowo, kilkadziesiąt rekordów życiowych, średni postęp wyników na poziomie 108%, to dobra prognoza na przyszłość.